www.pershefca.de

 

Balina
Qendra
 
Historia

Symbolet

Demografia

Kultura

 
Multimedia

Foto

Video

 
Komunikim

Libri Miqve

Kontakt

 

Aktualizim i fundit

21.01.2008 10:31

 

 
 

Mirė se erdhėt tek faqja e demografisė Pėrshefcės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Demografia e fshatit Pėrshefcė nga Prof. Naser Nuhiu Punim Diplome nė UT

 

 

Numri i Vendbanimeve, i shtėpive, siperfaqja dhe lartėsia mbidetare .

Numri i Shtepive Siperfaqja nė km² Lartesia  mbidetare
397 5,4 550

 

Levizja e Numrit tė popullsisė 1948-1994.

Viti 1948 1953 1961 1971 1981 1994 2002
Banorė 978 1059 1248 1638 1999 2117 2516

 

Numri i familjeve dhe shtėpiave tė Pėrshefcės sipas regjistrimeve.

 

Viti 1948 1953 1961 1971 1981 1994
Familje 156 165 198 243 302 379

 

Viti 1971 1981 1994 2002
Shtėpi 223 302 397 430

 

Struktura e Gjinisė

Regjistrimi 1971

Regjistrimi 1994

Gjithsej M F Gjithsej M F
1638 855 783 2117 1063 1054

 

Struktura kombėtare

  Gjithsej Shqiptarė Maqedon Turqė Romė Tė tjerė
1971 1638 1608 11 7 7 5
1981 1997 1982 12 2   1
1994 2117 2103 1   12 1

 

Pėrgatitja shkollore e popullsisė Pėrshefcės sipas regjistrimit 1994

Me arsim fillorė Me arsim tė mesėm Me arsim tė lartė dhe fakultet Tė panjohur
745 214 55 3

 

Kthehu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozita sidhe Harta e Pėrshefcės nga Google Earth

 

Pershefca Komplet

 

Kthehu

 

 

 

 

 

 

Veēoritė Demografike tė Komunės sė Tearcės

Sė shpejti pas njė rinovimi ....  Link i Vjeter
 

Kthehu